Sprawdź, gdzie kupić dźwigary, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z betonu oraz przygotowanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada kilka minut po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj użytych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, buk, sosna czy topola. Niezwykle istotne jest również stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się budową piętrowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Z kolei firmy, które rzadko akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]