Skieruj się tutaj, aby zamówić szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Głównie używa się ich podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, by stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie prześwitów na bramy, okna i drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, która po rozmontowaniu może być wykorzystywana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu wykonawców i inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, metalu lub sklejki, a także zestawiać 2 albo 3 surowce. Na ogół jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają głowice ze stalowe lub aluminiowe, narożniki, belki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku brygad, które zazwyczaj świadczą inne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt. Kupno wszystkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłoby całkiem nierentowne . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]