Projekty domów góralskich. Dowiedz się, kto je przygotowuje.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez budynki murowane. Dziś na szczęście zaobserwować możemy to, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane mają wszak mnóstwo atutów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – pasują tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może również absorbować fale wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład części murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Jakiemu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, by w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]