Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, zobacz tutaj.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]