Wszystko o wypożyczalni szalunków odszukacie na abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale łatwo zaobserwować także wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o komforcie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się również obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa sądzą poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]