Skleroterapia. Więcej na revitae.com.pl.

Żylaki to bardzo częste schorzenie, które wraz z wiekiem spostrzega u siebie ogromny odsetek ludzi dorosłych. Pomału do ogólnej świadomości przebija się zrozumienie, iż leczenie żylaków nie jest już postrzegane jedynie jako zabieg estetyczny. Pojawiające się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe są przecież także przejawem dolegliwości zdrowotnych dotyczących żył, np. uszkodzenia zastawek żylnych. Dlatego do centrów medycyny estetycznej raz za razem napływają pacjenci szukający metod ich usunięcia. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia wymaga zaaplikowania znieczulenia?

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to w dzisiejszych czasach już standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żył siateczkowatych i żylaków. Polega ona na dożylnej iniekcji preparatu chemicznego (występującego w postaci płynu albo pianki), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków, przez wzgląd na zastosowanie w tym celu niezmiernie cieniutkich igieł, nie jest zabiegiem bolesnym. Liczba nakłuć dokonywanych w czasie zabiegu zależna jest od grubości żyły i wielkością leczonej powierzchni. Skleroterapię stosuje się jako autonomiczną metodę leczenia żylaków, jednak może ona także być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale także stosuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Należy zaznaczyć, iż skleroterapia nie daje błyskawicznych rezultatów, więc z reguły przeprowadza się ją w seriach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz w oparciu o analizę stanu zdrowia każdego pacjenta.

Kiedy nie można przeprowadzić skleroterapii?

Jak w większości procedur medycznych, także w stosunku do skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na choroby serca, ostrą zakrzepicę żył powierzchownych i miażdżycę tętnic nóg. Lekarz nie zakwalifikuje również do zabiegu obliteracji żylaków kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, a także pacjentów, u których zdiagnozowano podatność na alergie, w tym głównie na wykorzystywany w trakcie zabiegu środek sklerotyzujący.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]