Jeśli chcesz zamówić aparaty do drenażu limfatycznego, odwiedź ten adres.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest multum powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do masażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca i choroba nowotworowa, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]