Laserowa korekcja wzroku Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, dostęp do przeróżnych zawodów oraz codzienny komfort – to jedynie niektóre z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy wciąż wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niezwykle małe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, gdyż stanowią czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – dokładność oraz niskie ryzyko powikłań

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć znakomite efekty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym typem lasera stosowanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie dokładnego modelowania, a równocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Najistotniejsze to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność oraz prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Warto wspomnieć też o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, karmienie piersią oraz ciążę, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]