Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane m.in. w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]