Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, jak bóle nadgarstka, ostroga piętowa, tzw. łokieć tenisisty czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na zastosowanie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]