Skieruj się na https://digitalownia.pl, aby znaleźć informacje o malarstwie komputerowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się opanować popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie artystów i game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akwarelowymi, farbami olejnymi bądź gwaszem. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne triki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]