Dowiedz się, gdzie kupić mistyczny topaz.

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień ma purpurowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do konkretnego stroju.