Więcej o kolczykach srebrnych.

Jednymi z najczęściej kupowanych przez Polki elementów są zdecydowanie srebrne kolczyki. Są idealne na każdą sytuację – bardzo uroczystą i mniej oficjalną. Przekonajmy się co sprawia, że są tak rozchwytywane i w jakich salonach można je dostać.

Srebrne kolczyki – najtrwalsze wzory

Srebrne kolczyki występują w zróżnicowanych fasonach. Najczęściej kupowane są subtelne sztyfty, które pasują na co dzień i od święta, są dyskretne, a równocześnie szykowne. Równie często wybierane są długie dodatki, które wspaniale wydłużają sylwetkę. Są wysadzane naturalnymi klejnotami albo zupełnie gładkie. Elementy zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co często występuje w przypadku dodatków z tworzyw sztucznych. Wybierając kolczyki popatrzmy na cechy probiercze oraz metodę ich produkcji – najbardziej gustowne wykonano techniką matowienia.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się jak nowe, trzeba dobrze je czyścić i systematycznie eliminować najmniejsze zanieczyszczenia. Powinno się przecierać je co jakiś czas delikatną gąbeczką wykonaną z miłego w dotyku materiału, stosować profesjonalne specyfiki nabłyszczające, a przeznaczone na ważne wydarzenia kolczyki trzymać w zamkniętych pudełkach. Nie sprawdzajmy natomiast starych metod czyszczenia, takich jak szczoteczka do zębów czy sól. Takie preparaty mocno rysują miękką strukturę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Ogromny wybór biżuterii znajdziemy niewątpliwie w e-sklepach, które proponują szybką dostawę i atrakcyjne promocje. Ponadto zakupy w internecie to niezwykła wygoda, którą z całą pewnością docenią w szczególności zabiegane Polki.