Dowiedz się więcej o butach jeździeckich na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się liczne walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Poza tym ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: likwiduje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania otarć i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jakkolwiek nabywając je warto nie zapominać o tym, aby zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, jednak warto się je wybrać ze względu na większą wytrzymałość i umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Warte uwagi są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast zyskuje pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, ale jej zaletą jest niższa cena.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]