Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wycieczka, uzyskasz na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Silnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają zwłaszcza kurczące się już lodowce, niesamowite widoki, jak również sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się też zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]