Dowiedz się, gdzie zamówić buty na motocykl, wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, bardzo dobrze się prezentują i zapewne wiele osób chce je kupić z uwagi na sam ich design. Jednakże ich głównymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w razie ewentualnego wypadku.

Typy butów na motor

Problem z tym, które buty motocyklowe będą odpowiednie, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi kupimy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców ochraniających nogę przed wilgocią.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające tylko do kostki, które są świetne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest mniejsze, w związku z tym zagwarantowanie ochrony stopie nie jest w nich priorytetem. Ich plusem jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na motorze lub skuterze.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, trasach szybkiego ruchu i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo wypadków i urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu mają liczne zabezpieczenia minimalizujące ryzyko złamania kości śródstopia czy podudzia i zadarcia skóry. Te buty są wysokie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać na piechotę.

Wybieraj buty motocyklowe renomowanych producentów

Kupując obuwie motocyklowe należy w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się dotkliwymi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro noszone jedynie do jazdy w mieście, będą może wyglądały wspaniale, ale miłośnik jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, dlatego jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest bardzo istotna. Kupujmy wobec tego buty na motor cenionych producentów. W razie wątpliwości należy zawsze zwrócić się o radę do bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]