Skieruj się tu, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta trekkingów górskich.

Górskie wyprawy przybierają wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla osób ze świetną kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi – Karpaty i Himalaje

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte oraz wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]