Zainteresowany Dolomity trekking? Kliknij tu.

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno przebyli prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one oszałamiające, jednakże osoby często praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć powtórnie ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną liczbą baszt skalnych, skalistych grani i stromych turni, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują bardzo strome stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też niemało bezpiecznych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający pewne doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tofanów i Averau – co można podziwiać podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]