Szukasz aktualnej oferty wyprawy w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to sporo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty powoduje również sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]