Zleć audyt SEO.

Audyt – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza sprawdzenie przedsiębiorstwa, spółki bądź firmy pod kątem różnych obszarów, m.in finansowych i organizacyjnych, jak również ocenę możliwości rozwoju. Czym, biorąc powyższą definicję pod uwagę, jest zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony www, oceniająca różne jej aspekty, jak tytuły i opisy meta, kod strony, strukturę nagłówków, szybkość ładowania się strony i wiele mniej i bardziej istotnych elementów. Nie licząc samego zestawienia błędów oraz nieprawidłowości, w dobrym audycie SEO muszą być zamieszczone także sugestie co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada stronę www pod względem treści na stronie, zgodności ze normami W3C, użyteczności, a także prawidłowości kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, by znalazła ona wszystkie dysfunkcje strony oraz – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – mnóstwo błędów może spostrzec tylko specjalista w danym obszarze

Online można znaleźć wiele narzędzi oraz stron, dzięki którym ekspresowo i za darmo przeprowadza się audyt SEO witryny. Plusy tej opcji? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Jest ich sporo. Wersje testowe czy też darmowe narzędzia z niewielką paletą funkcji, nie są nieomylne. Jeśli już wykażą jakieś nieprawidłowości na stronie, to zazwyczaj nie wszystkie. Wiele pomyłek (między innymi w kodzie) zauważyć można jedynie w trakcie analizy dokonanej nie przez algorytm, a przez człowieka.

Na audyt SEO realizowany przez agencję należy zaczekać na ogół od tygodnia do blisko 30 dni. Okres na przekazanie dokumentu powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie istotne błędy występujące w witrynie. Jeżeli strona była utworzona na platformie typu Magento czy Shoper bądź na gotowym szablonie, to elementów do naprawienia może być wiele. Jeśli strona wolno się ładuje, a na ważne dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko za pierwszą setką wyników wyszukiwania, to też są to znaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest odpowiednim pomysłem.

Jakie problemy wykrywa audyt SEO?

Sumiennie przeprowadzony audyt SEO może odkryć szereg błędów strony, między innymi:

 • brak lub niewłaściwe połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics),
 • powody niskiej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do strony dla robotów,
 • jakość kodu witryny,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. zbyt wolne wczytywanie się jakiś elementów,
 • brak lub niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • powolne ładowanie się witryny w wersji mobilnej i desktopowej

.

Lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]