Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą hotele, motele i schroniska młodzieżowe, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar lokalnego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Proste rozmówki i rejestr konsulatów – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe tatrzańskie miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Nadzwyczaj przydatny dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego