Potrzebujesz artykułu o zdrowiu? Sprawdź revelare.pl.

W sieci można bardzo prosto wyszperać informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci mają szczególną słabość do radzenia się wyszukiwarki Google odnośnie zagadnień medycznych, często nawet poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u specjalisty dniami szperania w sieci w celu znalezienia na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to rozsądny model stosowania informacji udostępnianych na portalach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowym stylu życia to nie alternatywa dla profesjonalnej konsultacji lekarskiej

W natłoku artykułów o żywieniu, zdrowiu i zabiegach estetycznych dostępnych w internecie znajdzie się dużo solidnych treści zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych taką tematyką i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Jednakże korzystanie z publikacji umieszczanych na blogach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowiu oraz urodzie, o ile zapewnia rzetelnych informacje, może jednakowoż być wspaniałym źródłem pobocznej wiedzy, która ułatwi użytkownikowi nawigację po świecie usług medycznych. Przeczytanie w sieci szczegółowego opisu operacji objaśnionej niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany. Natomiast wpis przedstawiający objawy sygnalizujące konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu późniejsza konsultację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl