Tutaj znajdziesz więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której prędko odszukają zabytki i muzea, motele, hotele i schroniska młodzieżowe, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co ciekawe, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. trasy rowerowe, piękno parków narodowych i krajobrazowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Wyjątkowo pomocna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego