Sprawdź WordPress złośliwe oprogramowanie na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron i sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Informacje zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? A może ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? To jedynie kilka z częstych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku wymagane jest ekspresowe działanie w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć specom od tego rodzaju działań.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko następnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszystkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taka sytuacja nie nastąpi za jakiś czas, dlatego kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]