Tutaj poznasz aktualną ofertę skitur.

Gros turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość trudnych, a zarazem niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]