Znane są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś szczególnego, czego dotychczas nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają ciekawe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą poznać przeróżne regiony świata i Polski z zupełnie innej perspektywy. Program takich wypraw jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których typowy wczasowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego siedziska na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to także wspaniała okazja, żeby nabyć kolejne kwalifikacje, bo nieraz łączy się ze instruktażami koniecznymi do poznania zasad prawidłowego zachowania się w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie lawiny. Trzeba także podkreślić, iż taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz egzotyczne kraje

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w trakcie wyprawy do Namibii bądź do Nepalu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]