Szukasz korzystnej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Nie wahaj się! Skieruj się tu.

Góry są urzekające, ale również niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Zatem tym, którzy kochają góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszą drogą, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się niezbędne w razie różnych niefortunnych wypadków. Szkolenie obejmuje także zasady prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają pięciu- osób. W efekcie zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni przyswoić sobie pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]