Szukasz więcej wiadomości o wycieczce w Alpy? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Sympatycy gór, którzy poznali już dobrze wszelkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, ostatecznie zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego powierzchnia rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Piz Badile lub Eiger. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie cudownym doznaniem, niosącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]