Sprawdź, gdzie kupić złoto w sztabkach.

Zakładanie lokat czy po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest dziś tak zyskowne jak jeszcze parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, iż poszukujemy sposobów, które pozwolą naszym finansom przynosić po latach poboczny dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złote sztabki – dlaczego zainteresowanie tym kruszcem nie ulega zmianie?

Z góry trzeba dobitnie zaakcentować, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto najczęściej nie poddaje się słabszym i silniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna i ekonomiczna nierzadko podbija jego cenę. Naturalnie, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże studiując jej historyczny wykres od razu można spostrzec, że z biegiem czasu idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu dostępna na rynku ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, dzisiaj jest szeroko stosowany w elektronice,medycynie czy przemyśle oraz – nadal na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota jest nieprzerwane i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego m.in. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo kable USB) jest częstokroć nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że przez następne lata ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złote sztabki – odlewane w wielu wagach

Słuchając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach gros inwestorów z miejsca oceni, że to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednakże złote sztabki produkuje się w różnorodnych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Takie niewielkie sztabki są również znakomite jako prezent. Zamożniejsi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał często kupują się na większe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1 kg. Trzeba jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Wobec tego warto kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na równe kawałki.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]