Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, samochodowy, gotówkowy oraz mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.