Dowiedz się więcej o mass collect.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszystkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację potencjalnych omyłek, które mogą przytrafić się w czasie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie wpływających należności – atuty usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (mają ją między innymi mBank i część banków spółdzielczych) wypada rozważyć jego zastosowanie w firmie, również takiej, która co miesiąc wystawia około stu faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na zwiększenie terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]