Sprawdź online kantor.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – te pierwsze do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w szybko zmieniającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z zeszłego dnia. Następnym i niesłychanie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę dniu albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wolność w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających wygodę i dużą autonomię w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Używają ich też osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.