Zajrzyj tu jeżeli chcesz zamówić catering świąteczny w Krakowie.

Ostatnie tygodnie roku to czas, który spędza się z reguły z bliskimi, lecz obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć kadra firmy przygotowuje je na własną rękę, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze jest skuteczny. By więc pomóc sobie przy przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, krokiety z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce polskie świąteczne dania. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z karpia lub łososia, a także staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Warto też zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, puszysty sernik albo makowiec.

Firmowy catering świąteczny – dobierz dania, które wszystkim będą smakować

Za organizację wigilijnego obiadu w firmie warto wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić termin wydarzenia i zestawić go z planem urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne ustalenie prognozowanej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. Warto omówić z załogą menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, żeby dowiedzieć się czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które znajdują się w deserach, lub są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]