Na http://tinyurl.com/y58l79on zamówisz badania psychotechniczne Bielsko.

Badania psychotechniczne kierowców są przeprowadzane w specjalistycznych pracowniach diagnostycznych. Są one bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach – dzięki nim można wychwycić osoby, które nie powinny prowadzić pojazdów. Jak wyglądają testy i co dokładnie sprawdzają? Jakie aparaty wykorzystuje się do ich przeprowadzenia?

Badania psychologiczne kierowców – kto powinien poddać się testom?

Testom psychologicznym poddawanych jest kilka grup kierowców. Pierwszą z nich są osoby przystępujące do egzaminu na prawo jazdy np. kategorii C+E. Do testów przystępują też kierowcy, którzy popełnili wykroczenia związane z jazdą po alkoholu i starają się o przywrócenie prawa jazdy. Oprócz tego badaniom psychologicznym powinni poddawać się też kierowcy pojazdów przewożących wartości pieniężne oraz instruktorzy szkół jazdy. Badania psychologiczne kierowców zawodowych, którzy nie przekroczyli 60 lat są ważne przez pięć lat.

Badania psychologiczne kierowców – w jaki sposób przebiegają?

Badanie kierowców składa się z 2 części. W pierwszej kolejności kandydaci przystępują do rozwiązywania testu. Na tym etapie kontrolowana jest zdolność koncentracji, podzielność uwagi, dokładność działania oraz cechy osobowości czy poziom lęku. Osoby poddawane testom muszą między innymi odnieść się do pytań dotyczących ich cech osobowości czy wskazać brakujący element. Kolejnym etapem badań psychologicznych jest część praktyczna, która sprawdza głównie widzenie po zmroku, reakcję na olśnienia i umiejętność oceny odległości. Na tym etapie wykorzystuje się m.in. kabinę ciemniową, miernik czasu reakcji oraz aparat Piórkowskiego. Badania polegają np. na naciskaniu odpowiednich przycisków i weryfikowaniu, w jaki sposób osoba badana radzi sobie ze wskazaniem przedmiotów po oślepieniu światłem.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]