Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez DentoCentrum, zajrzyj w to miejsce.

Bolący ząb to niezwykle męczące odczucie. Dlatego też dentysta jest zdaje się jedynym lekarzem specjalistą, u którego większość osób stawia się na konsultację cyklicznie co pół roku. Ale jak znaleźć dobry gabinet dentystyczny?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Rezydenci miast i większych miejscowości bez trudu odnajdą w okolicy jakiś gabinet stomatologiczny, bowiem jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących odpłatne leczenie i profilaktykę. Co należy wziąć pod uwagę wybierając dentystę, któremu postanowimy powierzyć opiekę nad naszymi zębami? Najlepiej, jeśli gabinet stomatologiczny zlokalizowany jest niedaleko mieszkania pacjenta, by w razie nieprzewidzianej sytuacji (wypadnięcia plomby, ostrego bólu bądź ułamania zęba) nie marnować cennego czasu na dotarcie do specjalisty. Terminy otwarcia gabinetu także są znaczące – jeśli w dni powszednie dentysta przyjmuje pacjentów minimum do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na konsultacje bez konieczności wybrania dnia urlopu w pracy. Warto również zwrócić uwagę na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego oraz specjalizacji, którymi legitymuje się jego kadra. Im szersza oferta, tym większa szansa, że niezależnie od od skomplikowanie problemu z jakim chory przyjdzie do kliniki, zostanie on kompleksowo obsłużony bez konieczności przekierowania go do innych gabinetów. Nie bagatelizujmy też opinii dotychczasowych pacjentów danego dentysty – jeśli wypowiadają się oni pozytywnie w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, bez obaw można zapisać się na wizytę.

Personel gabinetu stomatologicznego musi nieprzerwanie zdobywać nową wiedzę

Medycyna to ciągle rozwijający się sektor nauki, dlatego i stomatolodzy muszą podążać za duchem innowacji. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego zespół nieustannie się szkoli, by pozostawać na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Lecz sama wiedza to za mało – za nią musi iść również wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszej aparatury, materiałów i narzędzi. Po roku 2020 dodatkowym istotnym aspektem konsultacji u dentysty staje się również kwestia higieny i bezpieczeństwa, z tej przyczyny przed wizytą w gabinecie stomatologicznym trzeba dowiedzieć się czy szanuje on ścisłe zasady dezynfekcji, które ochraniają w równym stopniu pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Lokalizacja:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]