Pełna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, zatem dbają o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Organizacja chrzcin może być jednakże trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzest zaprasza się sporą liczbę krewnych i znajomych. W tym artykule otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – co powinno się mieć na uwadze?

Wiele lat temu sakrament chrzcin odbywał się zaraz po urodzeniu dziecka, nierzadko nawet w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest zamienił się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, dlatego też jest urządzany zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne przemyślenie głównych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą jechać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście na ogół kupują zabawki, lecz rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne prezenty, jak chociażby kocyki dla dziecka, fotelik do auta lub ubranka.

Przyjęcie w domu czy lokal na chrzciny – na co postawić?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, zatem nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele bywali zapraszani na uroczystą imprezę. Dziś obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Analizując propozycje lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą ślicznie udekorowane miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań korespondującą z charakterem obiadu oraz który zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na okres letni, rekomendujemy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą bawić się na świeżym powietrzu, a fotograf lub rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do wynajętego hotelu czy domu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]