Wejdź na brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. rachunkowości, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się tylko kosztami usług – dziwnie niskie ceny usług z reguły oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]