Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą druku 3D SLS? Nie zwlekaj! Zajrzyj na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii DMLS, SLA, SLS, PolyJet, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne materiały

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]