W tym miejscu sprawdzisz, komu zlecić utylizację starych mebli Kraków.
Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy się pozbyć. Zazwyczaj chowamy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, że po wielu latach także te schowki robią się na tyle zapchane, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, aby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z piwnicy, domu oraz strychu.
Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi
Śmieci takie jak fragmenty ram okien, popsute meble, sprzęt AGD i RTV czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują także fachową pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego domu.
Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie materiału
Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu kolejnych biurek, łóżek albo półek.
Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]