Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zadbaj też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz więc zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]