Dowiedz się więcej o antenie DVB T na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę należy brać mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]