Projektując aranżację wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskich domach

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, niemniej jednak świetnie sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale gros osób na pewno kina lub telewizji, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez wykorzystania sznurów

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, żeby założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba także uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania sznurów, co posiadacze psotnych zwierzaków lub rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające żyłki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]