Więcej o antenie satelitarnej na http://bit.ly/2pvtFTO.

Zdecydowana część z nas posiada we własnym domu telewizor. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć interesujący film bądź dokument telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez trudu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania zmiennych czynników pogodowych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana wiele lat.

Co poza anteną satelitarną jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]