Więcej szczegółów o shuttersami w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Ale ten element osłony okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu wypada zadbać, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również wygodny. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters tworzą skuteczną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest niezmiernie proste i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]