Zamów srebrne wisiorki.

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.