Potrzebujesz łóżka drewnianego 120x200? Wejdź na https://tinyurl.com/278cbarj.

Na spaniu spędzamy niemal trzecią część życia. To niesłychanie ważny element naszego cyklu życia, który zignorowany skutkuje chronicznym przemęczeniem, kłopotami zdrowotnymi oraz ogólnie niższą produktywnością w ciągu dnia. Ale aby spać głęboko wypada zadbać o kupno komfortowego łóżka do sypialni.

Rozmiar łóżka ma wpływ na komfort w trakcie snu – co rekomendują fachowcy?

To, jakiego typu łóżko ostatecznie wybierzemy, często jest zależne od warunków lokalowych. Fachowcy od snu zazwyczaj radzą, aby łóżko służące jednej osobie miało nie mniej niż 90 cm szerokości, jednakże są osoby, które potrzebują 100 a wręcz i 120 cm, aby komfortowo się na nim położyć. Natomiast łóżko małżeńskie musi posiadać minimum 140 cm, a optymalnie – 160 cm szerokości. Zagwarantuje to odpowiednio dużo przestrzeni dla dwóch osób. Odnośnie łóżka małżeńskiego fachowcy radzą nabycie oddzielnego materaca dla każdej z osób. Czemu? Każdy z nas ma inne preferencje, z tego powodu z rzadka zdarza się sytuacja, że materac o danych parametrach zapewni spokojny sen obu małżonkom.

Trzeba mieć na uwadze, iż mówiąc o wymiarach łóżka tak naprawdę określa się rozpiętość światła jego ramy, która koresponduje rozmiarowi materaca jaki do niego pasuje. Tym samym aranżując sypialnię trzeba uwzględnić faktyczne wymiary mebla, bo czasami są one nawet 15 cm większe od rozmiaru materaca.

Warto także przemyśleć czy wybrać łóżko z wezgłowiem lub bez. Jeżeli przed snem masz w zwyczaju chwilę poczytać lub obejrzeć kawałek serialu, wezgłowie zagwarantuje należyte oparcie plecom w trakcie tych kilkunastu minut w pozycji siedzącej.

Łóżka drewniane powodują, iż dom staje się przytulne

Chociaż na rynku oferowane są setki modeli łóżek tapicerowanych oraz na stalowych ramach, najchętniej kupowane nieprzerwanie pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna idealnie komponują się z różnymi stylami urządzania wnętrz, a równocześnie wprowadzają do mieszkania poczucie przytulności. Z tego też powodu wybierane są przez zarządców domów wypoczynkowych i hoteli – dzięki nim lokator widzi wynajęte wnętrze jako mniej surowe.

Drewno bardzo dobrze zdaje egzamin jako materiał na stelaż, który jest najważniejszą częścią łóżka. Stelaż do łóżka także należy wybierać z głową, bo w dużym stopniu ma wpływ na nasz komfort w czasie snu. Stelaże z drewna nie tylko mocno podtrzymują materac i są bardzo ciche, ale również są dostatecznie elastyczne, żeby odpowiednio dostosować się do ułożenia i ruchów ciała użytkownika.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]