Jeśli chcesz zamówić lampy solne, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w kilku barwach

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, bowiem kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe, dlatego że nie ma brył solnych o jednakowych kształtach i siatce krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, np. piramidy albo kuli.

Lampa solna a generowanie jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, czyli produkowania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i łagodny, zatem rekomenduje się nabycie ich osobom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]