Więcej o kątownikach aluminiowych.

Specjalistyczne części wykonane z aluminium zapewniają stabilność konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich branżach są używane?

Kątowniki aluminiowe – ceowniki i dwuteowniki

Kątowniki aluminiowe to podzespoły konstrukcyjne przypominające kształtem literę L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również odpowiednia długość. Dzięki aluminiowej konstrukcji są one wyjątkowo odporne na negatywne czynniki zewnętrzne i nie rdzewieją. Wśród profili znajdziemy również inne typy elementów – np ceowniki i zetowniki. Kątowniki można kupić nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale również online. W sklepach internetowych sprzedawane są kątowniki o różnym przekroju, np. 20 mm x 20 mm, 40 mm x 40 mm czy 80 mm x 80 mm, co gwarantuje doskonałe dopasowanie do indywidualnych wymagań klientów. Kątowniki oferowane online są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – w branży produkcyjnej i reklamowej

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, między innymi w branży motoryzacyjnej, przemysłowej czy wystawienniczej. Wykorzystuje się je do konstruowania stelaży maszynowych, witryn, reklam itp. O tak uniwersalnym zastosowaniu decyduje przede wszystkim materiał, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo odporne i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz swobodnie kształtować przez gięcie.

Lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]