Znalezienie odpowiedniej kawy nie gwarantuje przygotowania najlepszego naparu. Aby zadowolić gości świetnym aromatem kawy, musimy postarać się o właściwą technikę zaparzania, jak również sprzęt, który umożliwi wypracowanie właściwej temperatury wody i ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści marki Jura, bo od prawie stulecia proponują klientom świetne urządzenia, które mogą być użytkowane tak przez entuzjastów smacznej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu jednak warto postawić na produkty tej firmy? Jakie plusy ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć urządzenie właściwe dla konkretnych oczekiwań i ustrzec się problemów w jego eksploatacji?

Ekspres do kawy Jura dla koneserów

Jura znana jest szczególnie ze względu na produkowane przez nią urządzenia dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej marki, bo są one niezawodne, zaś ich budowa pozwala na przygotowanie różnych rodzajów kaw – także tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura opracowała dla profesjonalnych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które należą do kilku serii – na przykład XS, W czy GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich cechuje się innym zużyciem mocy i opcjami przygotowania naparu.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Chociaż wiele produktów firmy kierowanych jest do profesjonalnych klientów, ekspres Jura bez przeszkód może być również stosowany w domu. Tym bardziej, że w jej katalogu czeka na nas wiele urządzeń, które stworzone są akurat do eksploatowania w kuchni. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z serii
E, C lub ENA, gdyż wyróżniają się prostą obsługą oraz wieloma opcjami pozwalającymi na przygotowanie doskonałej kawy. Warto także wspomnieć, iż Jura proponuje również sprzęty, które ułatwią przygotowanie bardziej oryginalnych rodzajów tego naparu oraz naprawę ekspresów.