Jeśli chcesz kupić biżuterię z ametystami, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.